E-mail:

Lösenord:



Glömt lösenord?
IT-Auktion AB Header

IT-Auktion Nordic AB

Budklockan är nu ca 18:53:50 den 15/08 2020.
Auktionen avslutas ca: 14:00 den 17/08 2020

Servrar och Nätverk - Nätverk - Switchar

81417 HP - 2530-24G-PoE+ (J9773A)

HP - 2530-24G-PoE+ (J9773A)

Reservationspris: 4000 kr
Produkt: Switch
Beskrivning:
- Convergence
- Cost-Effective, Reliable and Secure Access Layer Switches
- Security and Quality of Service
- Simple Deployment and Management
- Single View of the Network
- Security
- Resiliency and high availability

Ethernettyp - Gigabit Ethernet
Nätverksportar - 24
Nätverksportar typ - 10/100/1000 (PoE+)
Övriga portar - 4
Övriga portar typ - Gigabit SFP
Gränssnitt:
4 x SFP+
1 x hantering RJ-45
24 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 PoE+
Minne - 256 MB
Flashminne - 128 MB
Manageringsbar - Ja
PoE (Power Over Ethernet) - PoE+
Prestanda - Växlingskapacitet: 56 Gbps, Kapacitet: 41.6 Mpps
Funktioner - Flödeskontroll, Halvduplexläge, Fullt duplexläge, SNTP-support, sFlow, Stöd för MSTP (Multiple Spanning Tree Protocol), DHCP-stöd, Stöd för Access Control List (ACL), Multicast Suppression, STP Root Guard, LLDP-support, Dubbel bild med fast programvara, Class of Service (CoS), Generic Attribute Registration Protocol (GARP), BOOTP-stöd, ARP-stöd, Flaktlos, VLAN-stöd, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Portspegling, Stöd för IPv6 Administrationsprotokoll - SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, TFTP, SSH-2, CLI, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP
Standarder - IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s
Jumbo Frame-support - 9220 byte
MAC Address Table Size - 16 000 poster
Authenseringsprotokoll - RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2)
Krypteringsalgoritmer - SSL

Rackmonteringskitmedföljer.

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Frakt 229 kr.

Pris

Budgivare

 

81422 Dell - Networking N3024P PoE Switch

Dell - Networking N3024P PoE Switch

Reservationspris: 7500 kr
Produkt: Switch
Beskrivning:
- Ger ren energi till nätverksenheter med PoE+-support
- Nätverksswitchar i N3000-serien - konstruerade för effektivitet
- Avancerade funktioner som förenklar hanteringen
- Driftsättning med tillförsikt i alla skalor

Formfaktor - Rackmonterbar
Ethernettyp - Gigabit Ethernet

Gränssnitt:
2 x stackenhet för nätverk
2 x Gigabit LAN
1 x USB Type A
1 x seriell (RS-232) RJ-45 hantering
24 x Gigabit LAN RJ-45
2 x 10 Gbit LAN SFP+

Minne - 1024 MB
Flashminne - 256 MB
Expansionskortplatser - 1 (totalt)/ 1 (ledig) x expansionskortplats
Lagernivå (OSI) - Lager 3
Manageringsbar - Ja
Stackbar - Staplingsbar
Nätaggregat effekt - 715 Watt
Hot-Plug - Hot-plug
PoE (Power Over Ethernet) - PoE+

Prestanda:
Omkopplingsbar fabriksbandbredd: 212 Gbps
Stackningsbandbredd: 84 Gbps
Avsändningsprestanda: 158 Mpps

Funktioner - OSPFv3, MLDv2, MLD, OSPF, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, IGMP, VRRP, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, Nivå 3-växling, Nivå 2-växling, Stöd för MSTP (Multiple Spanning Tree Protocol), Per-VLAN Rapid Spanning Tree (PVRST), Energy Efficient Ethernet, Dynamic VLAN Support (GVRP), Dubbel bild med fast programvara, Network Access Control (NAC), Märkt VLAN, MDI-/MDI-X-växel, Redundanta fläktar, Auto-negotiation, Protokollbaserad VLAN-support, Portspegling, Staplingsbar, Broadcast Storm Control.
Administrationsprotokoll - HTTP, SNMP 2, SNMP, RMON, SSH
Standarder - IEEE 802.2, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1ag, IEEE 802.1p, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3az, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ac, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v
MAC Address Table Size - 16K poster
Märkning - RoHS, WEEE, REACH, ICES Class A, EAC, CCC Class A, FCC klass A-certifierad, cUL, GS
Authenseringsprotokoll - Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+
Krypteringsalgoritmer - MD5, AES, SSL, TLS

Extrautrustasd med redundant ström.
1 st Dell Networking Transceiver, SFP 1000BASE-LX, 1310nm Wavelength, 10km Reach (J6FGD) modul medföljer.

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Frakt 229 kr.

Pris

Budgivare

 

81423 Dell - Networking N3024P PoE Switch

Dell - Networking N3024P PoE Switch

Reservationspris: 7500 kr
Produkt: Switch
Beskrivning:
- Ger ren energi till nätverksenheter med PoE+-support
- Nätverksswitchar i N3000-serien - konstruerade för effektivitet
- Avancerade funktioner som förenklar hanteringen
- Driftsättning med tillförsikt i alla skalor

Formfaktor - Rackmonterbar
Ethernettyp - Gigabit Ethernet

Gränssnitt:
2 x stackenhet för nätverk
2 x Gigabit LAN
1 x USB Type A
1 x seriell (RS-232) RJ-45 hantering
24 x Gigabit LAN RJ-45
2 x 10 Gbit LAN SFP+

Minne - 1024 MB
Flashminne - 256 MB
Expansionskortplatser - 1 (totalt)/ 1 (ledig) x expansionskortplats
Lagernivå (OSI) - Lager 3
Manageringsbar - Ja
Stackbar - Staplingsbar
Nätaggregat effekt - 715 Watt
Hot-Plug - Hot-plug
PoE (Power Over Ethernet) - PoE+

Prestanda:
Omkopplingsbar fabriksbandbredd: 212 Gbps
Stackningsbandbredd: 84 Gbps
Avsändningsprestanda: 158 Mpps

Funktioner - OSPFv3, MLDv2, MLD, OSPF, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, IGMP, VRRP, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, Nivå 3-växling, Nivå 2-växling, Stöd för MSTP (Multiple Spanning Tree Protocol), Per-VLAN Rapid Spanning Tree (PVRST), Energy Efficient Ethernet, Dynamic VLAN Support (GVRP), Dubbel bild med fast programvara, Network Access Control (NAC), Märkt VLAN, MDI-/MDI-X-växel, Redundanta fläktar, Auto-negotiation, Protokollbaserad VLAN-support, Portspegling, Staplingsbar, Broadcast Storm Control.
Administrationsprotokoll - HTTP, SNMP 2, SNMP, RMON, SSH
Standarder - IEEE 802.2, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1ag, IEEE 802.1p, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3az, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ac, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v
MAC Address Table Size - 16K poster
Märkning - RoHS, WEEE, REACH, ICES Class A, EAC, CCC Class A, FCC klass A-certifierad, cUL, GS
Authenseringsprotokoll - Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+
Krypteringsalgoritmer - MD5, AES, SSL, TLS

Extrautrustasd med redundant ström.
1 st Dell Networking Transceiver, SFP 1000BASE-LX, 1310nm Wavelength, 10km Reach (J6FGD) modul medföljer.

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Frakt 229 kr.

Pris

Budgivare

 

81740 Dlink - DES-1252

Dlink - DES-1252

Reservationspris: 900 kr
Produkt: Switch
Beskrivning:
Administrerad - Ja
Autosensing - Ja
Rackmonteringsbar - Ja 1U (rackkit medföljer)
Kylning - Passiv
Portar:
48 x 10/100
2 x combo Gigabit SFP 2 x 10/100/1000

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Frakt 229 kr.

Pris

Budgivare

 

81741 Dlink - DES-1252

Dlink - DES-1252

Reservationspris: 900 kr
Produkt: Switch
Beskrivning:
Administrerad - Ja
Autosensing - Ja
Rackmonteringsbar - Ja 1U (rackkit medföljer)
Kylning - Passiv
Portar:
48 x 10/100
2 x combo Gigabit SFP 2 x 10/100/1000

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Frakt 229 kr.

Pris

Budgivare

 

81742 Zyxel - ES-1100-16P

Zyxel - ES-1100-16P

Reservationspris: 750 kr
Produkt: PoE Switch
Beskrivning:
Typ av enhet - Switch - 16 portar - ohanterad
Modell - Skrivbordsmodell, väggmonterbar
Undertyp - Fast Ethernet
Portar - 8 x 10/100 (PoE) + 8 x 10/100
PoE (Power Over Ethernet) - PoE
Prestanda:
Växlingskapacitet: 3.2 Gbps
Avsändningsprestanda - 2.4 Mpps
MAC Address Table Size - 8K poster
Funktioner - Flödeskontroll, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), lagra och vidarebefordra, Broadcast Storm Control Standarder som följs - IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x
RAM - 160 KB
Statusindikatorer - Strömförsörjning, PoE, länk/akvititet

Endast rackmonteringskit medföljer.

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Frakt 179 kr.

Pris

Budgivare

 

81457 HP - ProCurve 2124 (J4868A)

HP - ProCurve 2124 (J4868A)

Reservationspris: 200 kr
Produkt: Switch
Beskrivning:
Network Management Type - Unmanaged
24 x RJ-45 10/100 ports (IEEE 802.3 Type 10Base-T , IEEE 802.3u Type 10Base-T)
1 x open transceiver slots
Primary Port Speed - 10/100Mbps

Rackmonteringskit medföljer.

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Frakt 179 kr.

Pris

Budgivare

 

80662 Aruba - 5412R v3 zl2 (J9851A)

Aruba - 5412R v3 zl2 (J9851A)

Reservationspris: 75000 kr
Produkt: Switch
Beskrivning:
Utrustad med:

1 st J9851A Aruba Switch 5412R zl2 Chassis
1 st J9827A Aruba 5400R zl2 Management Module
3 st J9828A Aruba 5400R 700W PoE+ zl2 Power Supply
1 st J9832A Aruba 5412R zl2 Switch Fan Tray

1 st J9990A Aruba 20-port 10/100/1000BASE-T PoE+ / 4-port 1G/10GbE SFP+ MACsec v3 zl2 Module
3 st J9986A Aruba 24-Port 10/100/1000BASE-T PoE+ with MACsec v3 zl2 Module
8 st J9987A Aruba 24-port 10/100/1000BASE-T MACsec v3 zl2 Module

Rackmonteringskit är monterat.

Köp direkt med kort eller faktura på www.itastore.se

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Kontakta oss för fraktkostnad (skickas på pall).

Pris

Budgivare

 

80663 Aruba - 5412R v3 zl2 (J9851A)

Aruba - 5412R v3 zl2 (J9851A)

Reservationspris: 75000 kr
Produkt: Switch
Beskrivning:
Utrustad med:

1 st J9851A Aruba Switch 5412R zl2 Chassis
1 st J9827A Aruba 5400R zl2 Management Module
3 st J9828A Aruba 5400R 700W PoE+ zl2 Power Supply
1 st J9832A Aruba 5412R zl2 Switch Fan Tray

1 st J9990A Aruba 20-port 10/100/1000BASE-T PoE+ / 4-port 1G/10GbE SFP+ MACsec v3 zl2 Module
3 st J9986A Aruba 24-Port 10/100/1000BASE-T PoE+ with MACsec v3 zl2 Module
8 st J9987A Aruba 24-port 10/100/1000BASE-T MACsec v3 zl2 Module

Rackmonteringskit är monterat.

Köp direkt med kort eller faktura på www.itastore.se

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Kontakta oss för fraktkostnad (skickas på pall).

Pris

Budgivare

 

81300 HP - E2620-24 (J9623A)

HP - E2620-24 (J9623A)

Reservationspris: 1500 kr
Produkt: Switch
Beskrivning:
- Kompakt format och tystgående
- Säkerhet med nätverksåtkomst och trafikkontroll
- Administration för storföretag
- Enkel att använda
- Utmärkt kvalitet och tillförlitlighet

Gränssnitt:
24 x 10Base-T/100Base-TX - RJ-45
2 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45
1 x konsol RJ-45 hantering
Processor - 1
Minne - 512 MB
Flashminne - 512 MB
Lagernivå (OSI) - Lager 4
Prestanda:
Routing/omkopplingskapacitet: 12.8 Gbps
Kapacitet: upp till 9,5 Mpps

Övrigt: Begagnad, funktionstestad. Frakt 229 kr.

Pris

Budgivare

 

81302 HP - ProCurve 4p GIG-T zl Module (J8702A)

HP - ProCurve 4p GIG-T zl Module (J8702A)

Reservationspris: 5000 kr
Produkt: Nätverk
Beskrivning:
Datahastighet för Ethernet-LAN - 10,100,1000 Mbit/s
Koppar Ethernet-kablar teknik - 1000BASE-T,100BASE-TX,10BASE-T
Kommunikationsstandarder - IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3u
Dataöverföringshastighet - 1 Gbit/s
Antal LAN (RJ-45) anslutningar - 24
Kompatibilitet - HP E5400 zl, HP E8200 zl
Form Factor - Plug-in Module
PoE - Ja

Övrigt: Oanvänd i kartong. Frakt 179 kr.

Pris

Budgivare

 

Populära auktioner

PNY - Quadro K620

Senaste bud: 1 kr

Seagate - Desktop SSHD

Senaste bud: 200 kr

Samsung - ProXpress M4530ND

Senaste bud: 300 kr

Apple - iPhone 6S 32GB Rymdgrå

Senaste bud: 450 kr

Qpad - QH-90

Senaste bud: 75 kr

Samsung - Galaxy S8 (SM-G950F)

Senaste bud: 500 kr

Dell - Latitude E7240

Senaste bud: 500 kr

Dell - Latitude E7440

Senaste bud: 1111 kr


t.ex. modell eller märke

Söker du dator eller skärm? Titta in på nya ITA-Store, här kan du köpa produkter direkt.

Veckans tips på ITA-Store

Dell Optiplex 790
Endast 995 kr

Öppettider

Mån-Tor 08:30-17:00
Fredag 08:30-15:00
Lör-Sön Stängt
Lunchstängt 11:30-12:15